yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Tip Artvin Milletvekili Adayı Acar: “Toplumsal Meseleleri Emek Eksenli Çözmeye Çalışacağız”

UĞUR İSTANBULLU

Türkiye Personel Partisi (TİP) Artvin Milletvekili Adayı direktör Serkan Acar, “Kadını, genci, engellisi, LGBT’si ve hepsinin meselelerini biliyoruz ve bütün bunları, emek eksenli bir perspektifle çözmeye çalışacağız. Biz halkın kırmızı çizgisi diye yayınladığımız ve 11 husustan oluşan bir programımız var. Biz de burada Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz ve ben şahsen de Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum” dedi.

TİP, Artvin’deki seçim çalışmalarına Cet Park’ta düzenlenen basın toplantısıyla başladı. Artvin Milletvekili Adayı Serkan Acar, şunları söyledi:

“BU UCUBE SARAY REJMİNDEN KURTULMAK İÇİN, BİR OY KILIÇDAROĞLUNA BİR OY TİP’E”

“Türkiye Emekçi Partisi aslında ne diyor; baktığımızda aslında bizim yeni siyasette Türkiye için belirlediğimiz iki şey var. Bir tanesi sarayın ucube sistemi ve rejiminden ülkeyi kurtarmamız gerekiyor bunun içinde bütün gücümüzle çalışıyoruz. İkincisi de aslında siyasal misyonumuz dört tane vekilimizin Meclis’te gerçekleştirdiği muhalefet performansı zati Türkiye Personel Partisi’ni buraya kadar getirdi. Bu muhalefet gücünü Meclis’te biraz daha artırmak için çalışıyoruz ve ben diyorum ki yani dört vekil on kaplan gücündeydi şayet on vekilimiz olursa kırk kaplan gücünde olacak. Ondan ötürü da Türkiye Personel Partisi’ni Meclis’te en azından sayısal olarak daha çok görmek istiyoruz. Artvin özelinde de aslında amaçlarımızdan bir tanesi, Türkiye Emekçi Partisi’nin Artvin merkez ve ilçelerinde örgütlerini kurmak ve gönüllülerimizle, dostlarımızla ve parti üyesi olmak isteyenleri üye yapmak ki partinin aslında bir nevi şemasını burada oluşturmak. İkincisi de yüzde 3 üzere bir gayemiz var gerçekçiyiz yani. Che Guevara’nın dediği üzere; ‘gerçekçi ol imkansızı iste’. Yani o denli büyük hayallerimiz yok. Gideceğiz şunu yapacağız ve bunu yapacağımız üzere değil ne olduğumuzu biliyoruz açıkçası gücümüzü biliyoruz.

“SORUNLARI EMEK EKSENLİ ÇÖZMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Kadını, genci, engellisi, LGBT’si ve hepsinin sıkıntılarını biliyoruz ve bütün bunları, emek eksenli bir perspektifle çözemeye çalışacağız. Biz halkın kırmızı çizgisi diye yayınladığımız ve 11 husustan oluşan bir programımız var. Biz de burada Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz ve ben şahsen de Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum. Bu rejim ortadan kalkmadan biz aslında öncelikli demokratik toplumcu bir anayasayı ortaya çıkaramayacağımız ancak öncelikli maksadımız bu. İkincisi de Türkiye Emekçi Partisi de aslında iktidarı belirlerken seçmene şunu söylüyor, Meclis’teki vekile de oy verirseniz muhalefeti de belirlersiniz. Meclis’te demokratik ve toplumcu anayasanın çalışmasını da bekliyoruz. Burada halkın kırmızı çizgisini oluşturan işçilerin, gençlerin, bayanların haklarını ve ötekileştirilen her bölümün haklarının Meclis’te bahsetmiş olduğumuz bu anayasal süreçte en yeterli temsil edeceğimizi ve bu yüzden Meclis’te Türkiye Personel Partisi’nin en güzel vekil sayısıyla daha da yeterli bir yere gelecek ve bundan ötürü ‘bir oy TİP’e bir oy Kılıçdaroğlu’na’ diyoruz.

“MADEN GERİYE POSASI ÇIKMIŞ BİR TOPRAK BIRAKIYOR”

Artvin’de yaşanan etraf problemlerine da değinen Acar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Afrika’nın birtakım kentleri 100 yıl içinde birtakım ülkelerin birtakım kentleri bugün çöle dönüşmüş durumda zira maden girdiği noktada orayı alıp açıyor ve yalnızca geride posası çıkmış bir toprak ve insan gücü bırakıyor. Bu katiyetle bu kentin bütün insanlarının bu kentte yaşayan gönül vermiş büyük kentlerdeki insanların şu an için önüne koyması gereken politik ve uğraş misyonlarından bir adedidir. İkincisi de seyrekleştirilen nüfusu geri çağırmak, biliyorsunuz bugün büyük kentlerde yaşamak hayat pahalılığından tutun diğer birçok şeyle ve tabiatın talan edilmesine kadar gitgide kentlerde hayat zorlaşıyor o açıdan da nüfusu yine geriye çağırmak için ekonomik birtakım kalkınma modelleri geliştirmek gerekiyor. Bu modelleri de yalnızca merkezi olarak değil lokal olarak belirlemek gerekiyor. Artvin’in doğal coğrafyasında ekolojik kalkınma için çok uygun bir coğrafya bununla ilgili olarak 7 Mayıs’tan evvel Yeşil Artvin Derneği’ne de partimizin hazırlamış olduğu ekoloji ünitenizin hazırlamış olduğu raporu Artvin halkına sunacağız. Buradan da artık bunu duyurayım muhtemelen o tarihte de ilan edilir orda da bunun üzerine daha ayrıntılı bir biçimde ve Artvin üzerine konuşmak için buluşabiliriz.”

“FARKLI BİR SİYASET STİLİ İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

Artvin Milletvekili Adayı Timur Şimşek ise, “Artvinliyim tahsilimi Baş Oba köyünde ilkokulu sonrasında Hopa’da ve üniversiteyi ise Rize Üniversitesi’nde tamamladım. 2018 yılında Türkiye Emekçi Partisi’nin Hopa’daki siyasetin önünü açmak için arkadaşlarla birlikte TİP’ e katıldık. Artvin merkez ve Kemalpaşa’da, Hopa’da teşkilatlarımızı kurduk lakin burada yerelde ofisimizi açamadık. Bizde Serkan Bey’le bunun çalışmasını yapmaya çalışıyoruz. Dediğim üzere Türkiye siyasetinde bizler de bu kısıtlı seçeneklerle farklı bir siyaset geliştirmek için TİP’deyim” dedi.

Kaynak: ANKA / Lokal

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Siyasi partilerden DÜZGÜN Parti’ye bayram ziyareti

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.