Kabine toplantısı başladı

Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Ukrayna’dan tahıl sevkiyatına ilişkin son durum kabinenin öncelikli gündem maddesi olacak. Toplantıda ekonomi ve dış politikadaki gelişmeler ele alınacak.

Ukrayna’dan tahıl sevkiyatı, koronavirüs salgını ile mücadelede son durum ve ekonomideki gelişmeler… Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yoğun gündemle toplandı. Beştepe’deki toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık ediyor.

TAHIL SEVKİYATI MASADA

Rusya ile Ukrayna arasında Türkiye’de imzalan tahıl sevkiyatı anlaşması ile ilgili son durum değerlendirilecek. İki ülke arasında ateşkesin sağlanması için atılabilecek adımlar da görüşülecek.

SOSYAL KONUT PROJESİ

Ekonomideki gelişmeler de masada olan başlıklar arasında. Enflasyonla mücadelede atılan adımların etkisi ele alınacak. Dar gelirli vatandaşlara yönelik yürütülen çalışmalar değerlendirilecek. 81 ilde yapılacak 150 bin sosyal konut projesinin ayrıntılarının da gündeme gelmesi bekleniyor.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE

Koronavirüs salgınında artan vaka sayıları da kabine gündeminde. Vaka sayılarının hastanelere yatış oranına etkisinin yanı sıra aşılamadaki son rakamlar gözden geçirilecek.

ERDOĞAN MİLLETE SESLENECEK

Terörle mücadelenin yanı sıra Ege ve Akdeniz’de yaşanan gelişmeler de görüşülecek. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.