Doğu Perinçek: İnsanların geçmişlerini kurcalayıp durmayın

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, tv100 ekranlarında yayınlanan Taksim Meydanı programına konuk olarak bağlandı.

Burada yaptığı açıklamalarında insanların geçmişlerinin kurcalanması yerine, bugününe bakarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Perinçek, geçmişte hata yapanların ders aldıklarını söyledi.

“Eğer Amerikan emperyalizmine, FETÖ’ye karşı duruşlarını görürsem güvenirim”

“İnsanlara şüpheyle bakarsanız ne Hz. Muhammed gibi bir başarı kazanırsınız ne de Atatürk gibi bir başarı kazanırsınız.” diyen Perinçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onun için ben sizlere de güveniyorum, burada tartıştığım insanlar da var. Eğer Amerikan emperyalizmine, FETÖ’ye karşı duruşlarını görürsem, onun hepsine güvenirim geçmişleri de unuturum.


“Hatta 15 Temmuz’da bildiri yayınlar ‘FETÖ’yle mücadeleyim’ derse kefil olurum”

Hatta 15-16 Temmuz gecesi diyelim, bir kurumları vardı ‘Yurtta Sulh Konseyi’. O bildirileri yayınlayanları bile ‘Bugün ben FETÖ’yle mücade ediyorum’ diyorsa ne güzel onları tebrik ederiz ve onlara kefil olurum.

“İnsanların geçmişlerini kurcalamayın”

Öte yandan Perinçek’in yaptığı açıklamalar, akıllara terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’dan aldığı çiçek fotoğrafını getirdi.

Perinçek, her tartışmada karşısına çıkartılan çiçek verme olayıyla ilgili duyduğu rahatsızlığı, katıldığı bazı televizyon programlarında dile getirmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.