Artvin Bu Zipline Binmek Cesaret İster Hd

Bu zipline binmek cesaret ister

ARTVİN’de Borçka baraj gölünün iki yakası arasına kurulan ve 385 metre uzunluğu ile bölgenin en uzun hattı olan zipline binmek cesaret istiyor. Yerli-yabancı turistlerin ilgisini de çeken ziplene binenler heyecan ve korkuyu bir arada yaşarken, yaşanan adrenalinin tarifsiz olduğunu belirtti.

Artvin- Borçka karayolunun yaklaşık 15’inci kilometresinde Artvin Belediyesi Marina Sosyal Tesisleri ile Merkez ilçeye bağlı Erenler Köyü arasındaki Borçka Baraj gölü üzerine çelik halat gerilerek bölgeyi ziyarete gelenlere zipline heyecanı yaşatılıyor. Bölgeye gelen yerli ve yancı turistlerin yanı sıra adrenalin tutkunları, emniyet kemeri takarak, baraj gölü üzerinde 385 metre uzunluğunda ve yüksekliği 35 metreyi bulan hatlara yaşadığı heyecanı doruğa ulaşıyor. Bölgede ilgi odağı olan ziplene binenler heyecan ve korkuyu bir arada yaşarken, yaşanan adrenalinin tarifsiz olduğunu anlattı.

‘ARTVİN’İ UÇURACAĞIZ’ SÖYLEMİNE KATKI

Baraj gölü üzerine kurulu zipline işletmesi sahibi Muhammet Çakıcı (32), Artvin halkını uçurmak için böyle bir proje geliştirdiklerini ifade etti. Çakıcı, ‘Avrupa’nın ve ülkemizin farklı bölgelerinde gördüğü sistemi değiştirerek barajlar şehri olan Artvin’e özgü bir şekilde tasarlamak istedik. Artvin Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’nin de ‘Artvin’i uçuracağız’ söylemine katkı olsun diye böyle bir proje geliştirdikö dedi.

‘İNSANLAR SIRAYA GİRİYOR’

Zipline ile göl üzerinde güvenli bir şekilde muhteşem doğanın keyfinin çıkarıldığını kaydeden Çakıcı, ‘Buraya gelen misafirlerimize bu heyecanı yaşatmak için uğraşıyoruz. ‘Böyle bir güzel doğayı değerlendirelim’ dedik. Avrupa’da normalde dağdan dağa zipline yapılıyor. Çoruh Zipline’de ise gölün üzerinde huzurlu bir şekilde yeşil doğamızı seyretme imkanı buluyorsunuz. Her kesimden insan geliyor yerli, yabancı turistler ilgi yoğun. İlk zamanları insanlar biraz korkuyordu. Ama insanlar güvenli olduğunu anlayınca şuanda insanlar sıraya giriyorö diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.