Sıfır Atık Projesi’ Artvin’de Uygulanmaya Başlandı

Artvin’de ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında kamu kurumlarına yerleştirilen kutular ile atıklar ayrıştırılacak.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hayata geçirilen projenin kentte uygulanmaya başlandığını bildirdi.

Atıkların kaynağında ayrı ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan proje ile atıkların ayrıştırılarak israfın önüne geçileceğini ifade eden Vali Doğanay, bu kapsamda tüm kamu binalarına, okullara ve Sarp Sınır Kapısı’na kutularının yerleştirildiğini aktardı.

Valilik olarak projeye gereken hassasiyeti gösterdiklerine işaret eden Doğanay, ‘Başta okullardaki öğrencilerimiz olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki personellerinize atık konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesi konusunda bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Ayrıştırma kutularında biriken çöpler günlük olarak ilgili toplayıcı firma tarafından alınarak ülke ekonomisine geri kazandırılacak.’ diye konuştu.

Bu arada, Artvin Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslar ile ev hanımları ve üniversite öğrencilerine atıkların geri dönüşüme kazandırılması konusunda eğitimler veriliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.