Geri dönüşüm bilinci çöp miktarını düşürdü

Geri dönüşüm bilinci çöp miktarını düşürdü

Kağıthane Belediyesi tarafından yürütülen geri dönüşüm çalışmaları sonucunda artan çevre bilinci ilçedeki çöp miktarını önemli oranda azalttı.

Kağıthane’de artan nüfusla birlikte paralel olarak yükselen yıllık çöp tonaj miktarı 2015 yılında bir önceki yıla oranla 3 bin ton azaldı. Nüfusun artmasına rağmen azalan çöp tonaj miktarının en önemli sebeplerinden birisi Kağıthane Belediyesi tarafından ilçede yürütülen geri dönüşüm çalışmaları sonucunda çevre bilincinin arttırılması. İlçede 2014 yılında toplam 165 bin ton çöp toplanırken, 2015 yılında bu rakam 162 bin tona geriledi. Ayrıca zamansız çöp çıkarma ve moloz ile ilgili ise 2015 yılı içinde toplamda 260 kişiye cezai işlem uygulandı. İlçedeki geri dönüşüm çalışmalarını gerçekleştiren personelle bir araya gelen Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, çalışmaların öneminden bahsetti.

“KAĞITHANE BİZİM EVİMİZ, HERKES EVİNİN TEMİZ OLMASINI İSTER”
Geri dönüşüm çalışmalarının önemine değinen Başkan Fazlı Kılıç, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz olarak sizlere büyük bir görev düşüyor. Kağıthane bizim evimiz ve herkes evinin temiz olmasını ister. Sizler de sokakları, caddeleri evleriniz gibi görmeli ve bu düşünceyle çalışmalar yürütmelisiniz. Biz sizlere her zaman destek olmayı sürdüreceğiz, toplumda çevre bilinci oluşturmak için yaptığımız çalışmalar da sizlere olumlu olarak geri dönüş sağlayacaktır” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.