Çanakplus, tv kullanıcılarının imdadına yetişiyor

Çanakplus, tv kullanıcılarının imdadına yetişiyor

En şiddetli yağışlarda ve soğuk havalarda dahi sinyal kalitesinden taviz vermeyen Çanakplus, olumsuz hava koşullarının başladığı şu günlerde kalitesiyle ön plana çıktı ve aranan çanak anten oldu.

En şiddetli yağışlarda ve soğuk havalarda dahi sinyal kalitesinden taviz vermeyen Çanakplus, olumsuz hava koşullarının başladığı şu günlerde kalitesiyle ön plana çıktı ve aranan çanak anten oldu.

En sevdiği televizyon programını yağışlı havalarda izleyemeyince Çanakplus’u icat eden U.N. Elektronik LTD.ŞTİ. sahibi Uğur Argadal, ürününün uydu TV sıkıntısı çekenlerin imdadına yetiştiğini söyledi. Özellikle son günlerde yağışların artması ve olumsuz hava koşullarının baş göstermesiyle Çanakplus’a ilginin artığını belirten Argadal, “Özellikle ortak anten merkezi sistem kullanıcıları, yayın Platformların Ticari üyeleri, Oteller, Hastaneler ve uydu TV sinyalin ivedi olan kesimden çok büyük ilgi var.Halkımızın ürünümüze gösterdiği ilgi, bu alanda büyük bir eksikliğin olduğunu ve ÇanakPlus ın bu açığı tek başına doldurmaya asla yetmeyecek ve bu nedenle işin sadece yatırım yapılıp ve tanıtılması kalmıştır. Ürün her türlü hava koşulunda yüzde 100 başarılıdır” dedi.

Türk Patent Enstitüsü’nden “Faydalı Model Belgesi” alan Çanakplus’a Argadal, ürünün çok kısa sürede yurtdışından da duyulduğunu söyledi. Özellikle Rusya ve Ukrayna’dan distribütörlük almak için teklif geldiğini ve Türkmenistan a ihracata yönelik ilk ve küçük miktarda, Piyasa araştırması maksatlı ihracatın gerçekleştiğini söyleyen Argadal, “Bu konuda görüşmelerimiz sürüyor. Önümüzdeki günlerde yurtdışı distribütörlükleri vermeye başlayacağız. Bilinen bir Holding ÇanakPlus ın tüm ihracatkapasitesini doldurmaya adaydır. Böylelikle ihracata da başlamış olacağız. Tamamen Türk Mühendik icadı ve dünya tek olan ÇanakPlus, Türkiye’nin de adını bu sektörde “Turkish Quality” olarak duyurmak en büyük hedefimiz” dedi.

Bunların yayında digital yayıncılığın 2013 yılı itibarıyla kanun gereği uyması gereken bazı koşulların olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Özellikle TV ve radyo kanalların kullandığı verici antenlerin verim itibarıyla, her türlü hava koşulunda en yüksek sinyal kalitesini vermesi gerekiyor. Bunu sağlamak isteyen işletmeler için en ucuz ve kaliteli çözümü Çanakplus sağlıyor. Yurtdışı menşeli benzer çözümler 3 bin Avro’dan başlarken, firmamız aynı çözümü yüzde yüz kalite garantisiyle 400 Avro’yasunuyor. Bu ülkemiz için büyük bir şans.”

Çanakplus, özel bir ısıtma sistemiyle soğuk ve olumsuz hava algıladığı an, çanak antenlerin ısısını dengede tutarak her türlü hava koşulunda yüksek oranda sinyal aktarımını sağlıyor ve böylece uydu TV sinyali izleyicisini rahatsız etmiyor., film, dizi yada maçı yarıda kalmıyor. Haber alma özgürlüğü, hava muhalefeti kaynaklı kısıtlanması, en düşük seviyeye iniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.