Başkan Karaosmanoğlu, ‘2023 Hedefleri ile 2053 ve 2071 Vizyonları da Oylanacak’

Artvin Şavşat Karaağaç Derneği’ni ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘2023 hedefleri ile 2053 ve 2071 vizyonları da oylanacak’ dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milli birlik ve beraberliğin garanti olarak gördüğü sivil toplum kuruluşlarının ziyaretlerini Derince’de faaliyet gösteren Artvin Şavşat Karaağaç Derneği ile sürdürdü. Yoğun bir katılımın yaşandığı görüşme sonrası açıklama yapan Karaosmanoğlu, ‘Ülkemizin birlik ve beraberliğin her zamankinden daha çok önemli olduğu bu günlerde, STK’larımızın üzerlerindeki sorumlulukları yerine getireceklerine yürekten inanıyorum’ dedi.

24 Haziran için Türkiye’nin şahlanışı olacak benzetmesini yapan Karaosmanoğlu, ‘2023 hedeflerine ilerlerken 24 Haziran seçimlerinin önemini biliyoruz. Rabbim hayırlara vesile etsin. Ülkemizin şahlanışı ve yeniden yükselişi olacak bu seçim ile ülkemizin ayaklarına yeniden pranga vurmak isteyenlere cevap olacak. Türkiye’nin mücadelesi tüm ezilenlerin ve dünyada ötekileştirilenlerin mücadelesidir. Bizim mücadelemiz mazlumların ve ülkemizin yükselmesidir. Dünyadaki zalimlerin yenilmesi ve yeniden dünyaya adalet gelmesidir. Ülkemiz insanının cesaretinin dünyada eşi de yoktur. Bunu bir kez daha 15 Temmuz’da ortaya koydu. Birlik ve beraberlik içinde çalışarak hayallerimizi gerçeğe dönüştüreceğiz’ diye konuştu.

24 Haziran’da 2071 hedeflerinin oylanacağını belirten Karaosmanoğlu, ’24 Haziran seçimlerinde sadece Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri belirlenmeyecek. Aynı zamanda Türkiye’nin 2023 hedefleri ile 2053 ve 2071 vizyonları da oylanacak. Bu seçimin sonucuna göre, ülkemiz ya 16 yıldır aralıksız sürdürdüğü demokrasi ve kalkınma hamlesini devam ettirecek, ya da çetin mücadeleler sonucunda elde ettiği pek çok kazanım heba olup gidecektir’ diyerek açıklamalarını tamamladı. – KOCAELİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.