Artvin’de Okul Güvenliği 2. Dönem Toplantısı

ARTVİN (AA) – Artvin Vali Yardımcısı İdris Akça başkanlığında 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 2. dönem okul güvenliği değerlendirme toplantısı yapıldı.

Valilik Çoruh Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Akça, bir önceki toplantıda alınan kararlara değindi.

Toplantıda, okullarda verilen eğitim kalitesini artırmaya yönelik birtakım uygulamaların hayata geçirilmesi, okulların güvenliği, okul güvenlik kameraları ve kent güvenlik yönetim sistemine entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, çocukların güvenli şekilde servislerle taşınması, öğrencilerin gün ışığından daha fazla istifade etmeleri konuları görüşüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ise okulların güveliği konusunda ilgili kurumlar işbirliğinde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantıya, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Öngüner, Yeşilay Artvin Şube Başkanı Tuncer Başer, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, mahalle muhtarları ile okul servis sürücüleri katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.