Artvin’de Hasar Tespit Çalışması Sürüyor Hd

Artvin’de hasar tespit çalışması sürüyor

ARTVİN’de, etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanlarla ilgili hasar tespit çalışması başlatıldı.

Merkeze bağlı Aşağı Maden köyünde önceki akşam etkili olan yağış, sel ve heyelana neden oldu. Usluca Mahallesi’nde taşan dere nedeniyle bazı evlerin zemin ve bodrum katları su altında kalırken, evler hasar gördü, odunluklar yıkıldı. Bölgede AFAD ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince hasar tespit çalışması başlatıldı. Sel ve heyelanda hasar gören ev, depo, araçlar ve tarım arazileri belirleniyor. Hasar tespit çalışmalarının ardından vatandaşlara yardım yapılacağı belirtildi.

TOPRAK ALTINDAKİ ARAÇLAR KURTARILIYOR

Aşağı Maden köyünde vatandaşlar, toprak altında kalan araçlarını kendi imkanları ile çıkarmak için çalışma başlattı. Toprağı gömülen araçların etrafını kazan vatandaşlar çekiciler yardımıyla araçları yola çıkarıyor. Köydeki sel ve heyelanda 6 araç toprak altında kalmıştı.

Aşağı Maden köyünde sel ve heyelanın yaşandığı alan Drone ile görüntülendi. Görüntülerde, sel ve heyelanın tarım arazilerine verdiği zarar görülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.