15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

Artvin Valisi Ömer Doğanay, ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz şehitleri Emniyet Müdürü Dursun Acar ve özel harekat polisi Erol İnce’nin ailesi ziyaret etti.

İlk olarak Yusufeli ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi’nde yaşayan şehit özel harekat polisi Erol İnce’nin annesi Gülşan İnce’yi ziyaret eden Doğanay, şehit ailesiyle görüştü.
İnce ve tüm şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından Doğanay, şehidin annesi Gülşan İnce’ye, Kur’an-ı Kerim, Türk bayrağı işlemeli tablo ve çiçek takdim etti.

Doğanay, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’un ülke ve bu coğrafya için önemli bir tarih olduğunu söyledi.

’15 Temmuz’u ne biz unutacağız ne de bizden sonrakilere unutturacağız.’ diyen Doğanay, ‘Bu vesile ile devletimiz ve Cumhurbaşkanımızın himayesinde 15 Temmuz’u anma ve unutturmama adına Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Artvin’de de faaliyetler yürütüyoruz.’ dedi.

Gülşan İnce de babasız büyüttüğü tek evladını devletin ve milletin bekası, vatanın bölünmez bütünlüğü için toprağa verdiğini belirtti.

İnce, acılı ve zor günlerinde devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla yanında olduğunu kaydederek, ‘Allah devletimize milletimize zarar ziyan vermesin.’ dedi.
Daha sonra vali Doğanay ve beraberindekiler, Yusufeli ilçesi Küplüce Köyü’nde aile mezarlığında bulunan Emniyet Müdürü Dursun Acar’ın kabrini ziyaret etti.

Burada şehidin babası Nebi Acar, eşi Özgül Acar ve 5 yaşındaki kızı Elif Naz ile şehit Dursun Acar’ın kabrine çelenk ve karanfil bırakıldı.

Daha sonra kabir başında Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Şehidin 5 yaşındaki kızı Elif Naz Acar’ın babamın çiçek bahçesi diyerek, babasının mezarına karanfil bırakması vatandaşları duygulandırdı.

Vali Doğanay, burada yaptığı konuşmada, bu toprakların vatan düşmanlarınca işgal edilmemesi, ezanın susmaması, bayrağın inmemesi için Dursun Acar’ın şehit olduğunu söyledi.

Doğanay, ‘Biz ne Malazgirt’i unutacağız, ne Çanakkale’yi ne de 15 Temmuz’u unutacağız. Hep birlik olacağız, diri kalacağız. Bu vatana, şehitlerimize, gazilerimize sahip çıkacağız. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Şehidin Babası Nebi Acar da acılarının hiç dinmediğini belirterek, ‘Devletimizi, milletimizi yanımızda görmek bize güç, kuvvet, metanet sağlıyor.’ dedi.

Kabir ziyaretinin ardından köy camisinde şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Ziyarete, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Garnizon Komutan Vekili Piyade Yarbay Yaşar Aydın, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Gürler, Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Naim Günal, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.