11 yıl aradan sonra ringlere şampiyon olarak geri döndü

İSTANBUL'DA İNŞAAT FİRMASINA PENCEREDEN GİREN ŞAHIS, BURADAKİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI VE OTOMOBİL ANAHTARINI ÇALDI. ANAHTARINI ALDIĞI LÜKS CİPE BİNEN ŞAHIS ORADAN HIZLA UZAKLAŞTI. (İZZET AYDIN/İSTANBUL-İHA) İstanbul'da inşaat firmasına pencereden giren şahıs buradaki dizüstü bilgisayarı ve otomobil anahtarını çaldı. Anahtarını aldığı lüks cipe binen şahıs oradan hızla uzaklaştı. Çalınan cip park halinde bulunurken, cipin anahtarları da çoraba saklanmış halde bir sokakta bulundu. Hırsızlık zanlısının örümcek adam gibi duvara tırmanıp önce anahtarı ardından lüks cipi çaldığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. Öte yandan kısa sürede yakalanan hırsız, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

11 yıl aradan sonra ringlere şampiyon olarak geri döndü

Uşak’ta 6 yaşından beri dövüş sporlarıyla uğraşan Savcı Göktaş 11 sene verdiği uzun aranın ardından ringlere Avrupa şampiyonu olarak geri döndü. Katıldığı uluslararası müsabakayı nakavtla kazanarak şampiyonluğu elde eden Göktaş’ın müsabakayı kazandığı anlara ait görüntüler büyük beğeni topladı.

Küçük yaşlardan itibaren temelde boks olmak üzere dövüş sporlarının neredeyse tamamıyla profesyonel olarak ilgilenen Savcı Göktaş (42) kendisini geliştirdikten sonra katıldığı müsabakalarda sayısız başarı elde etti. Göktaş, spor kariyerine evlenip çocuk sahibi olduktan sonra 11 yıl ara verdi. Bu ara boyunca özellikle çocukları sporla topluma kazandırmak amacıyla antrenörlük yaptı. 11 yıl aradan sonra ise Nevşehir’de düzenlenen ‘Veteranlar Türkiye Muay Thai Şampiyonası’ olduğunu öğrenip katılmaya karar verdi. Katıldığı yarışmada 1. olan Göktaş, altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu olduktan sonra gözünü Antalya’da düzenlenen ‘Uluslararası Avrupa Muay Thai Federasyonu (EMF) Antalya Açık Kupası’ müsabakalarına dikti. Veteranlar kategorisinde katıldığı bu yarışmada rakibini ilk dakikalarda nakavt ederek müsabakayı kazanan Göktaş, yükseldiği final maçında da aynı başarıyı göstererek Avrupa şampiyonu oldu. Göktaş uzun bir dinlenme sürecinin ardından antrenörlük yapmaya ve aynı zamanda müsabakalara katılmaya devam edeceğini bildirerek elde ettiği şampiyonluklarla Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyor.

“İstiklal Marşımızı okuttuk”

Elde ettiği başarılarla genç sporculara örnek olan Göktaş, “Boks sporuna 6 yaşında başladım. Ondan sonra Wushu, Muay Thai sporlarına yöneldim. Sayısız Türkiye derecelerim, şampiyonluklarım var. Ondan sonra bu sporu profesyonel yaptım. 2007-2008’de altın kemer şampiyonluğum var. Ondan sonra 11 senelik bir ara verdim. Uzun bir ara oldu. Ara verdikten sonra Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden veteranlar kategorisinde müsabakalar olduğunu söylediler. Biz de katıldık, Nevşehir’de Türkiye şampiyonu olduk. Ondan sonra Avrupa şampiyonası için kendi salonumuzda antrenörlerimizle çalışmalar yaptık. Yorucu çalışmalardı. Yorucu çalışmalardan sonra hazırlıklarımızı bitirdik ve Avrupa şampiyonasında yarıştık. Yurt dışından ülkeler vardı; Rusya, Azerbaycan, İspanya. Orada 80 kilogramda şampiyon oldum, İstiklal Marşımızı okuttuk” diye konuştu.

“Dövüş sporları sanıldığının aksine zararsız”

Boksun ata sporu olduğunu belirten Göktaş, “Genelde veliler duyarlı olduğu için çocuklarını küçük yaşta sporla tanıştırırlar fakat dövüş sporlarını sert olarak tanımlıyorlar. Aslında öyle değil. Bu sporun yapıldıkça güzel bir spor olduğunu, gençlere zarar vermediğini, özellikle gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup topluma kazandırdığını ilerleyen zamanlarda kendileri dahi anlayacaklar” dedi.

Mine Tatay – Fadıl Pişkin
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.