Muğla Ortaca 23. Tarım Çevre ve Turizm Festivali Başladı-Hd

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali, yağmur altında yapılan kortej yürüyüşüyle başladı. Ardından ünlü şarkıcı Manuş Baba, konserinde seslendirdiği sevilen parçalarıyla halka keyifli bir gece yaşattı.

Ortaca 23. Tarım Çevre ve Turizm Festivali için Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan halk, Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde kortej yürüyüşü yaptı. Ortaca Belediye Başkanı CHP’li Hasan Karaçelik, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Gürbüz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Evren Ekmekçi, CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, belediye meclis üyeleri, kurum müdürlerinin de katıldığı kortej yürüyüşü, Tuhafiye Pazar yeri Panayır Alanı’nda sona erdi. Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar ve yöresel kıyafetleriyle halk oyunları ekipleri, renkli görüntüler oluşturdu. Konuşma yapan Başkan Karaçelik, ‘Festival bundan 26 yıl önce dönemin belediye başkanı merhum Kemal Şahin önderliğinde başladı. O dönemde yörenin tarımsal ve turistlik değerlerini öne çıkartmak, çevre değerlerine dikkati çekmek için başlatılan festivalin bu yıl 23’üncüsünü kutluyoruz. ‘Bir festival başlatalım’ diyerek çıktığımız bu yolculuk, çeyrek asır olmuş. Uzun yıllardır bu festivalin amacına ulaştığını ve bizden sonra da uzun yıllar devam edeceğine inanıyorum’ dedi

CHP’li Milletvekili Demir ise, ‘İlçenin 30 yılda gösterdiği gelişim, hedefleri, amaçları ve festivalleriyle sadece Muğla’da değil, Türkiye’de hak ettiği yere geleceğini düşünüyorum. Bu kapsamda bugüne kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum’ dedi. Konuşmalar sonra, Ortaca Şehit Mehmet Kaya Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibi ve Safranbolu Belediyesi Artvin Halk Oyunu ekibi gösteri sundu. Sonrasında protokol üyeleri, kurulan stantları gezdi.

Ardından ünlü şarkıcı Manuş Baba, konserinde seslendirdiği sevilen parçalarıyla halka keyifli bir gece yaşattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.