Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Spora erişim çok önemli

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, antrenörler ve il müdürlüklerindeki yöneticilerle çevrim içi programda görüştü.

Bakan Kasapoğlu, sporun yaygınlaştırılmasıyla beraber sürdürülebilir olmasını önemsediklerini ifade ederek, “Bu doğrultuda siz değerli antrenörlerimizin katkılarıyla hedeflerimize ilerleyeceğiz. Spora erişim konusuna önem veriyoruz. Sporu herkes için ulaşılabilir kılmak bizim amaçlarımızdan biridir” dedi.

Sporda başarının sistemli ve disiplinli çalışmayla geldiğini de belirten Bakan Kasapoğlu, “Siz değerli antrenörlerimizin sportif başarıda etkinliğini yükseltmek amacıyla tüm branşlarda eğitim standartının oluşturulması için branşa özgü müfredat çalışmaları yapmaktayız. Bakanlık bilişim sistemine yüklediğiniz antrenman programlarınızı takip ediyor ve bu programlar dahilinde sporcularımızın uluslararası alanda başarı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin spor organizasyonlarında artık bir marka olduğunu da sözlerine ekleyen Gençlik ve Spor Bakanı, “Organizasyonlarda gönüllü insan kaynağına artan bir ihtiyaç var. Sizlerin gönüllüler üzerinden çalışmaları teşvik ederek, yaygınlaştırarak başaracağımıza inanıyorum. Bu kapsamda sizlerden sporda gönüllülüğe yönelik özendirici ve teşvik edici çalışmalarınızı bilhassa bekliyorum” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.